در این گزارش به مروری بر رویدادهای استارتاپ گرایند که تا کنون در ایران برگزار شده‌ است، می‌پردازیم:

تهران
تاکنون در تهران ۱۰ رویداد استارتاپ گرایند برگزار شده‌ است که با استقبال خوب و قابل توجه فعالان حوزه کسب و کار، سرمایه‌گذاران و ارزش‌آفرینان مواجه بوده‌است. شرح این رویدادها را در زیر بخوانید:

 • اولین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۳۹۳ با حضور محمد عمروآبادی موسس tiwall.com برگزار شد.
  TIWall یک شبکه اجتماعی مجازی در زمینه برنامه‌های فرهنگ و هنری است.
 •  رویداد دوم استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ با حضور سامان صادقیان و علی رضا صادقیان، موسسین NetBarg.com برگزار شد.
  نت برگ، با استفاده از روش‌های نوین تبلیغاتی و بکارگیری اهرم قدرت خرید گروهی روشی را در حوزه خرید رواج دهد که هم برای صاحبان کالاها و کسب‌و‌کارهای گوناگون سودآور باشد و هم برای مشتریان و خریداران کالاهای مختلف جذاب بوده و صرفه اقتصادی داشته باشد.
 •  سومین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۳ با حضور برادران امیری موسسین زرین پال برگزار شد.
  برند تجاری زرین پال با مشارکت این دو برادر با هدف پرداخت الکترونیک و ضمانت پرداخت آنلاین شکل گرفت.
 •  چهارمین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۵ آبان ۹۳ با حضور میثم مشایخی موسس فیدیلیو برگزار شد.
  فیدیلیو به اطلاع رسانی و معرفی رستوران‌ها و کافی شاپ‌های ایرانی با استفاده از ابزارهای مختلفی مثل وب سایت، نرم افزار موبایل، نرم افزار تلویزیون‌های هوشمند می‌پردازد و به نزدیک ۸۰۰ رستوران و کافی شاپ را خدمات ارائه می دهد.
 •  پنجمین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۳ با حضورکامران خوشی موسس سایت زورق برگزار شد.
  زورق با همکاری منصور خضرائی منش (دیگر مالک شرکت) با هدف امکان رزرواسیون ۱۰۰% آنلاین هتل از طریق پرداخت ریالی کار خود را آغاز کرد.
 • ششمین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۳ با حضور محسن ملایری مدیر آواتک برگزار شد.
  محسن ملایری، در سال ١٣٩٣ شتابدهنده استارتاپ‌های آواتک را تاسیس کرد تا فرصتی برای حمایت از تیم‌های کارآفرین نوپا برای راه اندازی کسب و کار پایدار و جذب سرمایه ایجاد کرده باشد.
 • هفتمین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۳ با حضور نازنین دانشور، مدیر سایت تخفیفان برگزار شد.
  تخفیفان، بستر تخفیف و خرید گروهی در ایران است که با هدف ارائه خدمات متمایز فعالیت خود را آغاز کرده است. تخفیفان بستری است برای ارائه تمامی انواع خدمات و محصولات مورد استفاده در زندگی روزمره، خدماتی شامل انواع رستوران‌ها، مراکز تفریحی،‌ مراکز بهداشتی و آموزشی،‌ سفر تا انواع کالاها و محصولات متنوع.
 •  هشتمین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۱۷ فرودین ۹۴ با حضور محمد جواد شکوری مقدم، مدیرعامل صبا ایده برگزار شد.
  او و تیمش در حال اداره کردن وب سایت‌های پرمخاطب و موفقی به نام های Aparat.com، Mihanblog.com ، Cloob.com، Lenzor.com و Filimo.com هستند که میلیون‌ها کاربر روزانه از آنها استفاده می‌کنند.
 •  نهمین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۹۴ با حضور سیاوش محمودیان ، مدیر فنی Breezio برگزار شد.
  Breezio یک پلتفرم برای تعامل محققان که قبلاً با نام Programming.com فعال بود. وی همچنین مشاوره فنی company.com و از سال ۲۰۰۵ راهبر تیم فنی در HyperOffice که در آنجا به ساخت پلتفرم SaaS کمک کرد که توسط بیش از ۱۵۰ هزار نفر در جهان مورد استفاده قرار می گرفت.
 • دهمین رویداد استارتاپ‌گرایند تهران در تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۴ با حضور سام مدن پور، بناینگذار و مدیر عامل ایسام برگزار شد.
  او فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه وسترن آنتاریو در کانادا است. در سال ۱۳۸۶ به ایران بازگشت و سپس شروع به کار روی ایده راه اندازی یک سایت ایرانی شبیه به Ebay را نمود، سایتی که خود مدتها از کاربران جدی‌اش بود. او متوجه می‌شود که راه‌اندازی یک پلتفرم خرید و فروش آنلاین و مشابه سایت Ebay، در ایران پتانسیل بالایی دارد و خلا آن در تجارت الکترونیک احساس می‌شود.